Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

 



„Kuss legyen már! Itt a lehetőség, hogy végre
közelebb hozzuk egymáshoz a kurva kultúrákat!
Kuss legyen! Koncentráljunk!”
részlet a Lefitymálva című darabból


Hogyan lehet a zsidó karaktert bemutatni a színházban? Van-e elég bátorság, elszántság és akarat a színházi szakmában, hogy a zsidóval, mint művészileg megválaszolható kérdéssel a sztereotípiákon túl szembenézzen? Április 11-től 14-ig színházi előadásokkal, felolvasó színházakkal, nemzetközi szakmai workshoppal, illetve nyilvános műhelybeszélgetésekkel dolgozza fel ezt a kérdés- és problémakört a III. Gólem Fesztivál.

A Gólem Fesztivált a Mohácsi János rendezte A Dohány utcai seriff című darab nyitja meg. Mucsi Zoltán, Lázár Kati, Thuróczy Szabolcs tolmácsolásában Artur Pałyga, a kortárs lengyel drámairodalom egyik legsikeresebb alkotójának darabját A zsidó című előadást hallhatja Magyarországon először a közönség a Nézőművészeti Kft. társulat felolvasásában.

A Gólem Fesztivál mindegyik napja tematikus beszélgetéssel zárul. Vasárnap, április 14-én a lengyel kortárs dráma legnagyobb alakjával, Tadeusz Słobodzianekkel, a Katona József Színházban nagy sikerrel futó A mi osztályunk című darab írójával beszélget Pászt Patrícia, a Krakkói Magyar Centrum megalapítója és igazgatója.

A Gólem Fesztivál egyik kiemelkedő vendége az izraeli Shimon Levy, aki a Tel Aviv-i Egyetem színházi tanszékén tanít. Shimon Levy a Bibliáról mint lehetséges és megrendezhető színdarabról, illetve az izraeli színházról tart nyilvános szemináriumot.

A Fesztivál keretében mutatkozik be a Gólem Színház tantermi projektje, amely a társadalmi toleranciafeljesztést segíti. A Lefitymálva című előadás első 13 percére épülő beszélgetést a Haver Alapítvány infromális oktatásra képzett önkéntesei vezetik az alkotók és a színeszek bevonásával. A diákok számára szervezett tantermi projekt zárt keretek között történik, míg a tanároknak szóló nyitott, bárki résztvehet benne.

Fesztiválon belül színház szakmai workshopra is jelentkezhetnek profik és nem profik egyaránt. A program meghívott előadói: Shimon Levy egyetemi professzor, Dori Engel, színész, Visky András, dramaturg, író, Borgula András, rendező.

A nagysikerű Lefitymálva komédia mellett a Gólem Fesztivál keretében utoljára látható Magyarországon a Ha lesz egy férfinak... című előadás. Frenák Pál és Visky András Tóra értelmezését rendezte egy darabba Borgula András.
A darab kísérleti és kivételes. Helyüket térben és időben kereső mondatok, zajok, mozdulatok váltakoznak a színpadon. Az engedetlen fiúról szóló Tóri történet mélysége és a talmudisták igazságot kereső törekvése fonódik össze egy rendkívüli előadássá.

A Gólem Fesztivál különleges felolvasószínháza lesz a G6 produkció. Kárpáti Péter íróiskolájának 8 tanulója kapta meg 2013-ban azt a feladatot, hogy újra értelmezzék és interpretálják az ősi zsidó történetet, a Gólem legendáját.
6 rövid történet, 6 báb és 6 stílus keveredik az előadásban.

http://www.golemszinhaz.hu/fesztival

ÁPRILIS 2024
H K Sz Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button