Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

 

 

Megjelent a Színházi nevelési programok kézikönyve

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A FÜGE Produkció négy éve foglalkozik színház nevelési programok létrehozásával, szervezésével és támogatásával. A Polgár Krisztina Emlékalap megbízásából 2010 óta szervezi a Tantermi Színházi Projektet, melynek keretében pályázati felhívást tett közzé iskolai környezetben játszható, középiskolásokat megszólító előadások létrehozására és turnéztatására. A program során egy év alatt kb 5000, főleg vidéki, hátrányos helyzetű diákhoz jutott el színházi előadás.

 

Magyarországon ma szinte minden színházban van valamilyen színházi nevelési tevékenység. Az elmúlt színházi évad második felében Cziboly Ádám és Bethlenfalvy Ádám (InSite Drama) egy kutatás keretében egységes szempontsor mentén felmérte, milyen főbb színházi nevelési gyakorlatok léteznek ma Magyarországon. Az első magyarországi Színházi nevelési programok kézikönyve ennek a kutatásnak az eredményeit mutatja be. A könyvben 119 szervezet 172 programjának leírása szerepel, továbbá átfogó elemzések a mai magyarországi helyzetről.
A könyvbemutató első felében a kutatás eredményeit prezentálták, a második felében három kérdés kapcsán rendeztek kerekasztal beszélgetéseket, ahol meghívott szakmai vendégek nyilatkoztak saját megközelítéseikről, módszereikről, terveikről. A „Merre tovább színházi nevelés?” kérdésre Kulcsár Viktória a FÜGE elnöke a szakmai kompetencia és a központi támogatás szükségességét emelte ki.

A független színházi társulatok színház nevelési előadásainak vidéki iskolákba való eljuttatása a célja a TÁMOP 3.2.13/12-1 kódszámon futó pályázat programsorozatának is. Ennek keretében a FÜGE 10 vidéki oktatási intézmény (1 óvoda, 4 általános iskola, 5 középiskola) részére összesen 100 programot szervez 2013-ban, melyek között interaktív elemeket tartalmazó tantermi színházi előadások, komplex színházi nevelési előadások is szerepelnek illetve egy 10 alkalmas pályaorientációs szakkör. Közvetlen célunk ezzel, hogy a programban résztvevő térségek diákjai biztosabb önismerettel, szociálisan nyitott, érzékeny személyiséggel, határozott és pozitív jövőkép birtokában induljanak el a felnőtté válás útján.

MÁRCIUS 2024
H K Sz Cs P Sz V
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button