Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

 

 

Dermedési pont – K.O. Kovács Bálinttal és az alkotókkal
2014. január 31. (P) 19.30, Kritikus Óra az előadást követően
Thália Színház / Független Thália Projekt

 

 2014. január 31-i előadást követően Kovács Bálint kritikus segítségével, az alkotók  (Bartsch Kata, Száger Zsuzsa, Urbanovits Krisztina, Zöldi Gergely és Rába Roland) közreműködésével nyílik alkalom arra, hogy akár az eddigi kritikai visszhangot is figyelembe véve járjuk körbe a történetet és a színpadi megvalósítást. Ebben a közönség aktív részvételére is számítunk, hogy valódi párbeszéd alakuljon ki az előadásról.

 

Szeretettel várjuk!

 



„A három remek színésznő – Urbanovits Krisztina, Száger Zsuzsanna és Bartsch Kata – aprólékos, alapos és érzékeny helyzet- és jellemfestése közben sokszor elsikkad a lényeg. Az azonban világos, hogy mindhármuk élete teljes csődbe fut, miközben mindhárman úgy hiszik és vallják, hogy célba érkeztek. Ketten odakint jómódban élnek, ha nem is boldogok, a harmadik itthon nyomorogva és megháborodva képzeli, hogy megtalálta élete értelmét. Mindegy vagy nem mindegy – ki tudja.”
Zappe László nol 2013. december 29.

„A K.V. Társulat három végletekig különböző nőalakot vázol fel előttünk bő egy órában. A színésznők improvizációja alapján készült előadás szélsőséges karakterekkel ugyan, de igyekszik mímelni a középkorú nők aktuális problémáit. A történet szempontjából rendkívül izgalmas, ám színészi bravúroktól mentes előadást láthatunk Rába Roland rendezésében.”
julcsifrindt Ványa bácsi Blog 2013. december 18.

Egy előadás, két reflexió – két különböző vélemény.


A tavaly november végén bemutatott Dermedési Pont szövegkönyvét a K.V. Társulat három női tagja (Bartsch Kata, Száger Zsuzsa, Urbanovits Krisztina), Zöldi Gergely dramaturg és Rába Roland színész-rendező közösen, saját élmények alapján írta meg. A Pedro Almodóvar nőalakjai által inspirált kamaradarab úgy meséli el három nő hétköznapjainak banális, mégis abszurd, egyszerre nyomasztó és vicces történetét, hogy közben számos komoly kérdést vet fel. Így előkerül a párkapcsolat, barátság, bántalmazó kapcsolat, válás, szexualitás, gyerekvállalás témája női szemmel, illetve az, hogy miért akarunk külföldre menni, vagy ha maradunk, akkor itt leszünk-e hagyva.


A január 31-i előadást követően Kovács Bálint kritikus segítségével, az alkotók  (Bartsch Kata, Száger Zsuzsa, Urbanovits Krisztina, Zöldi Gergely és Rába Roland) közreműködésével nyílik alkalom arra, hogy akár az eddigi kritikai visszhangot is figyelembe véve járjuk körbe a történetet és a színpadi megvalósítást. Ebben a közönség aktív részvételére is számítunk, hogy valódi párbeszéd alakuljon ki az előadásról.


A Színházi Kritikusok Céhe által 2009-ben indított K.O. – a Kritikus Óra sorozat egy adott előadást követő beszélgetés vagy közönségtalálkozó, amit a színházi kritikusok céhének tagjai moderálnak, és amelyen részt vesznek az alkotók, előadók is. A programban kőszínházi és független produkciók egyaránt szerepeltek. A mostani K.O. moderátora Kovács Bálint (1987), Dr. Szegő Tamás-díjas kulturális újságíró, a Magyar Narancs állandó munkatársa, kritikái többek között az Ellenfény, Criticai Lapok, [origo], Amaro Drom, Élet és Irodalom, Revizor, Bárka, Prae.hu, magyar.film.hu, Színház.hu, Zene.hu, UNIT, KönyvesBlog stb. felületein jelentek meg.

MÁJUS 2024
H K Sz Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button