Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

 


 

 

A II. TITÁNium Színházi Szemle nyertes Mu-díjas előadása elkészült.

KB35 Inárcs - FÜGE - MU Színház: TIKK

Bemutató: 2014. november 15. 19.00

 

Tikk? A pszichiáterek szerint ezeknek a nagyon elterjedt, sokakat érintő, úgynevezett „rossz szokásoknak”, illetve kényszermozgásoknak a többségét a belső feszültség hívja elő. A tikk egy tünet, jelen esetben egy társadalomé, mely olykor nevelési célokban, oktatási elvekben határozza meg magát.

 

 

 

 

 

 


A TIKK egy gimnáziumi tantestület „stratégiai hosszú hétvégéjét” követi végig az eldugott kulcsos-házba való megérkezéstől a tankerületi igazgató betoppanásáig. Erre az alkalomra csak félig-meddig önszántukból, nagyobb részt központi utasításra került sor, az intézményfenntartó TIKK ugyanis elvárja a gimnáziumtól, hogy a köznevelés átszervezéséhez igazodva alakítsa ki profilját, szakmai hitvallását. A kidolgozandó arculat szerint az iskolák a „kultúra végvárai”, hiszen, ahogyan a hivatalos jelszó is megfogalmazza: „A barbarizmust mi állítjuk meg!”

Az eldugott kulcsos-házban az oktatás-nevelés célját és értelmét keresve, tanítási helyzeteket modellezve, csapatépítő és stratégiai tréningek során átbukdácsolva, már-már osztálykirándulásokat megidéző hangulatban közösen eltöltött pár nap az önállóság próbája is: mi történik egy csapat összezárt felnőtt emberrel, ha a gondviselő állam távol van?

A helyzet A legyek uráéhoz hasonló, könnyen lehet, hogy a történet kimenetele is. A belső konfliktusok kiéleződése oda vezet, hogy az egyik kolléga a helyzetből kimenekülve nekivág a vadonnak, egy másik, kezdő kolléga a keresése közben tűnik el. A háttérben zajlik egy másik történet is: az igazgatóhelyettes ugyanis olyan sikeresen végzi a tréning dokumentációját, a „lepapírozást”, hogy a feltöltött dokumentumokat olvasva fellelkesült tankerületi igazgató is útnak indul, hogy személyesen gratulálhasson a testületnek. Amikor megérkezik, már csak egy utolsó mentő ötletre van idő.

Alkotók/A tanári kar tagjai:
Bálint Anett: Viki - testnevelés, egészségtan
Boda Tibor: Levente- filozófia
Fodor Éva: Réka- kezdő tanárként ének-zene
Fodor Katalin: Tanasszony
Gál Zsófia: Kata - magyar, volt ének-zene
Kiss Nóra: Mártika- igazgatóhelyettes
Kovács Anna: Laura- kémia, matek
Kovács Zoltán: Balázs- számítástechnika
Ordasi Gábor: Imre-igazgató
Szivák-Tóth Viktor: Botond- történelem, földrajz

Szakértő konzulens: Kovácsné Lapu Mária, Malik Gábor
Zene: Fodor Katalin
Mozgás: Zelei Péter
Jelmez: Kálmán Zsófia
Fény, hang: Presenszki Gábor, Presenszki Péter
Rendezte: Szivák-Tóth Viktor

„A TIKK előadás ötlete és koncepciója is irigylésre méltó, és tekintve, hogy a mai magyar társadalom nem is annyira neuralgikus pontjáról, hanem inkább évtizedeken átívelő állatorvosi lováról, az oktatásról szól, a lyukas fogról, amelyet mindig megtalál a nyelv; olyan konfliktusokról, amelyek a közönség minden egyes tagját valamilyen módon személyesen is érinti, ezért azt gondolom, hogy az előadás létrejötte fontos esemény lehet.”
(Mohácsi János ajánlása)
A II. TITÁNium projekt támogatásával megvalósuló előadás alkotói között található igazgatásszervező, makrogazdasági elemző, drámapedagógus, képanimátor, idegenvezető, középiskolai tanár, pszichológia szakos hallgató, pénzügyi és személyzeti ügyintéző önkormányzatnál, végrehajtási ügyintéző a NAV-nál, bírósági fogalmazó, csecsemő- és kisgyermekgondozó. Vannak, akik már óvodába is együtt jártak és vannak, akik soha nem laktak ugyanazon a településen. Vidékiek és városiak. Központjuk Inárcs: kb. 35 km-re Budapesttől. A színházat közösségi térnek tekintik, ahol előny a nézőpontok sokasága, az alkotást pedig szabadnak: függetlennek és mindenki számára nyitottnak.

Az előadás támogatói: II. TITÁNium projekt, FÜGE, Jurányi Produkciós Közösségi Inkubátorház, MU Színház

ÁPRILIS 2024
H K Sz Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button