Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

 

 

Elindult a FÜGE osztályterem- színházi programja, a Páros oldal

A III. Tantermi Szemlén elnyert támogatás segítségével tizenhárom középiskolai osztály vehet részt az előadáson és az azt követő foglalkozáson.
A párkapcsolati kérdésekkel foglalkozó programot a 17- 18 éves korosztálynak, a középiskolát elhagyni készülő diákok számára hozták létre az alkotók.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Nem volt benne szépítés, a valóságot mutatta be, olyan élethelyzeteket, amelyeket a mai világban el akarunk kerülni vagy elfojtani, de mégis ott vannak."

 

A magánélet alakítása a nagykorúság küszöbén álló fiatalok életében erősen összefonódik olyan kérdésekkel, mint a szülőkről való leválás, az önálló döntéshozatal, a jövőképalkotás. De milyen mintákat követünk kapcsolataink alakításában? Hogyan befolyásolhatják a vélt vagy valós szülői elvárások kapcsolatainkat? Milyen hatással lehetnek a szülők megoldatlan párkapcsolati problémái gyermekeik kapcsolataira? Az előadás ezeket a kérdéseket vizsgálja a két féltestvér, a 17 éves Nóra és a 18 éves Anna párkapcsolatain keresztül.

A program a Szkéné Színház Kő, papír, olló osztályterem- színházi előadásának folytatása, amit a továbbtanulás előtt álló diákok számára hozott létre a Páros oldal programvezetője, Pass Andrea. A Kő, papír, olló fókuszában a pályaválasztás áll, az azt megelőző dilemmákkal és a középiskolában hagyott kapcsolatokkal, barátságokkal, szerelemmel foglalkozik, míg a Páros oldal azokat a kérdéseket vizsgálja, amikkel a középiskolából „kilépő” diákok találkozhatnak párkapcsolataik során.

Diákok véleménye a Páros oldal című előadásról:


„Olyan élethelyzeteket mutattak be, amikről nem is gondoltam volna, hogy ilyen nehezek, értékesek.  Az eltelt órák alatt nem csak hallgatók voltunk, hanem aktívan részt is vettünk azokban. Jó volt tehetséges színészekkel együtt dolgozni, remélem, többször meglátogatnak bennünket a jövőben!"

"A színdarab nagyon hűen tükrözte napjaink kapcsolatait, gondolkodásmódját és problémáit.  Az előadás utáni közös beszélgetés nagyon jó alkalom volt a vélemények megosztására és jó élmény volt közösen megoldást keresni a darabban felvetődött problémákra."
„Megfogott, hogy több fényben megvilágították ugyanazt az eseményt, mivel a család minden tagja máshogy éli meg ezeket a konfliktusokat.”

„Szinte mindegyik karakterrel szimpatizáltunk, hiszen személyiségünkben felfedezhettünk önmagunkból kis darabkákat, együtt tudtunk érezni velük. "

"Az előadás olyan gondolatokat ébresztett bennünk, amikre nem számítottunk, és amiken egyébként nem kezdtünk volna elmélkedni."

"Nagyon tetszett az előadás, mert valós problémákat feszegetett.  Kicsit felnőttként érezhettük magunkat a szituációk véleményezésében. Jó volt látni, hogy az előadókat érdekelte az előadásról alkotott véleményünk."

„Nem volt benne szépítés, a valóságot mutatta be, olyan élethelyzeteket, amelyeket a mai világban el akarunk kerülni vagy elfojtani, de mégis ott vannak."

„Jó volt, hogy az előadók annyira átélték a darabot, mintha az a saját életük lenne.  A legjobb része pedig az volt, hogy folytathattuk a szituációt, megpróbálhattuk megoldani a helyzetet.  Az, hogy befejezhettük a történetet, az nagy segítséget nyújthat számunkra a későbbiekben."

Páros oldal
Színészek:
Boros Anna
Rainer- Micsinyei Nóra/ Krajcsi Niki
Keresztény Tamás
Király Dániel/ Porogi Ádám

Dramaturg, rendező: Pass Andrea

ÁPRILIS 2024
H K Sz Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button